REHBERLİK

GÖZLEM

Program dahilinde sınıflara katılarak öğrencilerimizi gözlemlemek. Gruba uyumlarıi aktivitelere katılımları ve gelişimlerini değerlendirmek.

VELİ GÖRÜŞMELERİ

Gözlem ardından dönem sonunda velilere gelişim ve etkinlik değerlendirme formları gönderilmektedir. Yıl içinde öğrencilerimize okul olgunluk testi yapılmaktadır.

SEMİNERLER

Velilere yönelik aylık seminer programı hazırlanmıştır. Velilerin tercih ettiği konular üzerinde bilgi ve tecrübelerin paylaşıldığı, tartışarak , beraber problem çözme stratejileri geliştirilen seminerler hedeflenmektedir. Seminer duyurusu dönem başında verilecektir.

GÖZLEM - DEĞERLENDİRME FORMLARI

Üç aylık gözlem ardından her iki dönem sonunda velilere gelişim ve etkinlik değerlendirme formları gönderilmektedir. Çocuklarımızın yaşının gelişim özelliklerine uyumu, etkinliklere katılım ve becerilerinin değerlendirileceği formlar açıklayıcı raporlar eşliğinde sunulmaktadır.

PAYLAŞIM GRUPLARI

Her sınıf için ortak tarihler belirlenerek, ortak sorunları konuşmak, çözümler üretmek ve rahatlama sağlamak amacıyla “Paylaşım Grupları” adı altında toplantılar düzenlenmektedir.